درباره ACO

توسعه اتوماسیون آکو با شماره شماره ثبت 32614 فعالیت  خود را منحصرا در زمینه هوشمند سازی، تاسیسات برقی و نورپردازی ساختمان با در اختیار داشتن تیم با تجربه، متخصص، خلاق  از سال 1392 آغاز نمود

در زمینه هوشمند سازی  از سال 1390 پس از تست چندین محصول از شرکت های معتبر اروپایی بر پایه پروتکل های استاندارد اروپایی و آمریکایی و آسیای شرقی به برندی تحت عنوان G4 آمریکا  با قابلیت های عالی، قابل بومی سازی  براساس فرهنگ ایرانی و تنوع بی نظیر در دنیا با قیمت های بسیار رقابتی و از همه مهمتر تنها برندی که برای هوشمندسازی هر ساختمان با کاربری مختلف از جمله مسکونی، هتلی، اداری، تجاری، بیمارستانی و … تجهیزات مخصوص به آن را تولید می کند.

G4 در سال 1987 تحت عنوان SMART HOME BUS در آمریکا به ثبت رسید و پس از چند سال به دلیل معافیت های مالیاتی، نیروی کار ارزان و … در چین کارخانه تولیدی خود را تاسیس کرد و حالا محصولات منحصربفرد خود را با قیمت های بسیار رقابتی با فاصله کیفی بالا از رقبا به بازار عرضه می نماید.

اهداف شرکت آکو

تلاش مدیران، کارکنان و متخصصان توسعه اتوماسیون آکو (خانه هوشمند آکو) همواره در جهت انتقال دانش فنی مهندسی در کنارعرضه محصولات و تجهیزات روز دنیا در زمینه صنعت هوشمند سازی ساختمان است.
این شرکت با پیگیری اهداف زیر، ارکان فعالیت خود را مبتنی بر ارائه راه حل های جامع و کامل به پروژه های ساختمانی و صنعتی با رویکرد تخصص گرائی، تنوع، کیفیت، استفاده از تکنولوژی های روز با توجه به اصل یادگیری مستمر و شایستگی های فنی – مدیریتی بنا نهاده است.

ما در قبال کارفرمایان، سرمایه گذاران، بهره برداران و تمام کسانی که از تجهیزات و یا خدمات ما استفاده می کنند مسئولیت داریم.
ما برای تامین نیاز مشتریان خود تمام تلاش و اهتمام خود را انجام خواهیم داد.
ما باید به طور دائم تلاش نمائیم با حفظ و یا افزایش کیفیت تجهیزات و خدمات ارائه شده، قیمت ها را در سطح مناسب و معقول حفظ نموده و یا کاهش دهیم.
تحویل تجهیزات و یا عرضه خدمات شرکت خانه هوشمند آکو همواره بایستی در حداقل زمان و در زمان تعهد شده انجام پذیرد.
ما در قبال کارکنان خود، آقایان و خانم ها در هر جای کشورعزیزمان ایران که با ما کار می کنند، مسئول هستیم.
شخصیت هر کدام از همکاران باید پذیرفته شده و باید به آنها احترام گذاشته شود.آن ها باید در شغل خود احساس امنیت کنند. محل کار آنها باید تمیز، مرتب و ایمن بوده و کارکنان باید در ارائه پیشنهاد و یا انتقاد احساس آزادی کنند.
ما در قبال جامعه ای که در آن زندگی و کار می کنیم و همچنین جامعه جهانی، مسئول هستیم.
ما باید ارزش های اجتماعی، سلامتی بیشتر و آموزش را تشویق کنیم.
ما باید از ضوابط مناسب محیط زیست و منابع طبیعی حمایت کنیم.
ما به قوانین و مقررات ملی و بین المللی پایبند هستیم.
ما به حقوق مشتریان خود احترام می گذاریم و آن ها را بخشی از خانواده شرکت می دانیم. خشنودی مشتری اولویت نخست ماست.
ما به مدیریت دانش، خلاقیت و نوآوری ارج می نهیم.
ما همواره به نوآوری و خلاقیت برای پاسخگویی به نیاز مشتریان و بالابردن سطح كیفیت زندگی مشتریان توجه داریم.
ما همواره سعی بر صداقت و صراحت در ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی داریم.
ما همواره سعی بر ایفای نقش کلیدی در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی کشور با کمک به توسعه زیرساخت‌های عمرانی داریم.

تاریخچه خانه هوشمند آکو

شرکت توسعه اتوماسیون آکو به عنوان مجموعه ای پیشرو در صنعت هوشمندسازی به ارائه خدمات فنی مهندسی و فعالیت تخصصی در زمینه سیستم های هوشمند شامل مشاوره، تامین و اجرای هوشمندسازی، طراحی، نظارت، اجرا و راه اندازی پروژه های هوشمند ساختمانی در کشور می پردازد.
مشاوران خانه هوشمند آکو با سابقه بیش از یک ۶ سال فعالیت با هدف بالابردن سطح تخصص و تجربه کار گروهی در حوزه BMS با مطالعاتی گسترده ، از سال ۱۳۹۲ به پشتوانه دانش و تجربیات ارزشمند مدیران، متخصصان و مشاوران مجرب خود که هریک صاحب‌نظران فعال در صنعت ساختمان و تاسیسات به شمار می‌روند، فعالیت خود را با نام شرکت توسعه اتوماسیون آکو آغاز نمود. چشم‌انداز مدیران شرکت، ایجاد یک مجموعه کاملاً تخصصی با تکیه بر دانش استانداردهای باز دنیا (,Bas,KNX,LON,BACnet) و جذب مهندسان کارآمد در زمینه‌های تاسیسات مکانیکی، الکتریکی، انرژی و شبکه، با بهره‌گیری از دانش و تجربه سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS ) و ارایه کامل خدمات مهندسی به کلیه شرکت‌های مهندسین مشاور، پیمانکاران و کارفرمایان محترم در حوزهBms , SmartHome فارغ از نوع برند می‌باشد. شرکت توسعه اتوماسیون آکو درگام نخست، با توجه به نوع كاربري ساختمان، اقليم منطقه، نياز ساكنان، مشخصات مجموعه، اهداف و محدوديت‌هاي كارفرما و حجم سرمايه‌گذاري، نسبت به ارایه راه‌حل‌هاي مناسب (Solution provider ) براي ساختمان مورد نظر اقدام می‌کند. در مرحله بعد، بر اساس سولوشن‌های ارائه شده، ماژول‌هاي مختلف سيستم مديريت را طراحي مي‌نمايد. در مرحله طراحي با مشخص شدن فلسفه كنترلي اجزاي مختلف، نقشه‌ها و دياگرام‌هاي كنترلي سيستم تهيه شده و با تعيين ليست ورودي خروجي‌ها I/O list ) ) و ليست تجهيزات مورد نياز، نسبت به اجراي سيستم اقدام می‌شود. در نهايت با انجام برنامه‌نويسي، فلسفه كنترلي از پيش تعيين شده نيز پياده‌سازي شده و مي‌توان نسبت به راه‌اندازي سيستم اقدام کرد. تحلیل دقیق نیازمندی‌های بـازار و تـوان رقابتـی رقـبـا و شناسـایـی بـازار هدف، امکان ارایه خدمـات مهندسی به ساختمان‌های مسکونی، اداری، هتل و … را مقدور نموده است. تواناییِ چشم‌گیری که این شرکت را از رقبا متمایز می‌نماید، دارا بودن سبدی کامل از محصولات هوشمند با استفاده از پروتکل‌هـای بازknx, s bus, wifi, BACnet و ارائه کامل ترین راه‌حل‌های هوشمندسازی به مشتریان می‌باشد.

سبد محصولات کنترلی آکو شامل برندهای زیر می‌باشد:

این شرکت با برخورداری از امتیازات زیر همواره توانسته است همتراز با دانش روز دنیا و مطابق با استانداردهای بین المللی، راهکارهای کاربردی خود را مبتنی بر استانداردهای روز دنیا پایه‌گذاری نماید.
در اختیار داشتن دپارتمان‌های تخصصی و کادر مهندس باتجربه و متخصص در حوزه‌های مختلف طراحی، برنامه‌ریزی، انتخاب و تهیه تجهیزات، آموزش، نظارت بر نصب و راه‌اندازی انواع سیستم‌های مدیریتی هوشمند ساختمان دپارتمان سیستم مدیریت ساختمان دپارتمان اتوماسیون خانگی

انجام پروژه‌ها با تکیه بر استانداردهای مدیریتی پروژه ( PMBOK )

امکان سنجی و نیازسنجی براساس شرایط پروژه با رویکرد مدیریت انرژی و مهندسی ارزش

ارائه راهکارهای مهندسی فارغ از نوع برند با شناسایی و استفاده صحیح از استانداردهای باز دنیا در هر پروژه

دارای برنامه مدون و زمان بندی شده جهت تیم های فنی، نظارت و اجرا با هدف اتمام به موقع پروژه.

توان بالای ارایه خدمات طراحی، نظارت، آموزش، انتخاب و تأمین، برنامه ریزی، نصب و راه اندازی به همراه پشتیبانی کامل فنی در حوزه‌های مختلف BMS :

سیستم های اتوماسیون خانگی ( Home Automation )

سیستم های کنترل تاسیسات مکانیکی (HVAC Control )

سیستم های کنترل تاسیسات الکتریکی و روشنایی (Electrical & Lighting Control)

سیستم های کنترل تردد و دسترسی (Access Control)

سیستم های نظارت تصویری (CCTV)

سیستم های اعلان حریق(Fire Alarm)

سیستم های کنترل و مدیریت پارکینگ (Parking Managment)

سیستم های تحت شبکه و زیر ساخت (Infra Structure Network)

سیستم های صدا و تصویر تحت شبکه (VOIP)

سیستم های صوت و مدیا (Sound & Digital Media)

سیستم های تلویزیون تحت IP (IPTV)

سیستم های مدیریت یکپارچگی ( Integration )

دارای رزومه کاری قوی در پروژه‌های عمرانی و شرکت‌های معتبر توسط کارشناسان و متخصصان شرکت

دارای تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش آموزش دیده و قوی در قالب دفاتر فعال و شبکه نمایندگان در سطح کشور جهت سرویس دهی به پروژه های شرکت